V naší zubní klinice poskytujeme výlučně bílé, tzv. fotokompozitní, výplně. Slovo „fotokompozitní“ v sobě ukrývá jejich složení – organické a anorganické, vzájemně spojené a fakt, že jejich vytvrzení probíhá za účasti světla.
Dvojí složení je nutné proto, aby se materiál spojil s dvěma základními zubními substancemi – sklovina (převážně anorganická) a dentin (o dost více organický). Na základě naleptání těchto dvou zubních struktur, které je šetrné a hlídané, se vytvoří mikroskopické štěrbiny, do kterých materiál výplně krásně zateče. Tak je zabezpečeno dokonalé adhezivní spojení zubní tkáně a materiálu výplně.
Pro bezproblémové spojení zubu a plomby je nutné suché pracovní pole. Jakákoliv tekutina, která se při zhotovení výplně dostane do styku s výplňovým materiálem, způsobí snížení kvality této vazby. Ta je pro pacienta subjektivně vnímána jako bolestivost na skus nebo pití studených či teplých nápojů, objektivně může nastat vyloučení výplně ze svého místa.
Na klinice LÍŠKA dental je proto každá jedna plomba zhotovována s blánou, která zabezpečí absolutní sucho v průběhu tvorby plomby (vůbec se jí nebojte, později zjistíte, že je komfortní i pro pacienta) a taky pod drobnohledem dentálního mikroskopu, který ukáže lékaři jakékoliv případné selhání této blány v podobě prosakování sliny, a vůbec, dokonalý přehled pracovního pole. Neexistuje dnes na trhu lepší způsob, jak zhotovit bílou fotokompozitní výplň líp, s maximálním vyloučením tzv. postoperační citlivosti nebo bolestivosti spravovaného zubu.