V naší zubní klinice poskytujeme výlučně bílé, tzv. fotokompozitní, výplně. Slovo „fotokompozitní“ v sobě ukrývá jejich složení – organické a anorganické, vzájemně spojené a fakt, že jejich vytvrzení probíhá za účasti světla.
Dvojí složení je nutné proto, aby se materiál spojil s dvěma základními zubními substancemi – sklovina (převážně anorganická) a dentin (o dost více organický). Na základě naleptání těchto dvou zubních struktur, které je šetrné a hlídané, se vytvoří mikroskopické štěrbiny, do kterých materiál výplně krásně zateče. Tak je zabezpečeno dokonalé adhezivní spojení zubní tkáně a materiálu výplně.
Pro bezproblémové spojení zubu a plomby je nutné suché pracovní pole. Jakákoliv tekutina, která se při zhotovení výplně dostane do styku s výplňovým materiálem, způsobí snížení kvality této vazby. Ta je pro pacienta subjektivně vnímána jako bolestivost na skus nebo v průběhu pití studených či teplých nápojů, objektivně může nastat vyloučení výplně ze svého místa.
Na klinice LÍŠKA dental je proto každá jedna plomba zhotovována s blánou, která zabezpečí absolutní sucho v průběhu tvorby plomby (vůbec se jí nebojte, později zjistíte, že je komfortní i pro pacienta) a také pod drobnohledem dentálního mikroskopu, který ukáže lékaři jakékoliv případné selhání této blány v podobě prosakování sliny a vůbec dokonalý přehled pracovního pole. Neexistuje dnes na trhu lepší způsob, jak zhotovit bílou fotokompozitní výplň lépe, s maximálním vyloučením tzv. postoperační citlivosti nebo bolestivosti opravovaného zubu.